EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

Nové TP 219 schváleny!

Od 15. května je platné nové vydání TP 219 (Dopravně inženýrská data pro kvantifikaci vlivů dopravy na životní prostředí).TP slouží ke... Více zde »

Úspěšně proběhlo osm školení týkajících se aktualizovaných TP (188,189,225) a ČSN 73 6101

Technické podmínky zpracované firmou EDIP - aktualizované a schválené Ministerstvem dopravy v roce 2018: - TP 188 Posuzování kapacity křižovatek... Více zde »

další aktualityČlánek v odborném časopise Transactions on transport sciences

vloženo 22.01.2015

Optimization of Measures to Prevent Collisions of Animals and Road Traffic

(Optimalizace návrhu opatření k usměrnění pohybu živočichů přes pozemní komunikace)

Autory tohoto článku jsou Jan Martolos ( EDIP s.r.o.), Tomáš Šikula, Tomáš Libosvár (HBH Projekt spol. s r.o.) a Petr Anděl (EVERNIA s.r.o.)

Článek popisuje výsledky projektu podporovaného Technologickou agenturou České republiky, který byl řešen firmou EDIP s.r.o. ve spolupráci s firmami HBH projekt spol. s r.o. a Evernia s.r.o. Na základě charakteru komunikace (kategorie, intenzita dopravy) a migračního potenciálu okolí (typ migrujících živočichů a intenzita migrace) doporučuje vhodný a efektivní (finančně i účelem) opatření k usměrnění pohybu živočichů přes komunikaci. Výstupem projektu je Certifikovaná metodika.

Článek v češtině vyšel v zjednodušené podobě i v časopisu Dopravní inženýrství a je možné si jej přečíst na webových stránkách časopisu.


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi