EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

Soutěž NEJ inovátor města Plzně - EDIP ve finálovém kole

Firma EDIP s.r.o. byla odbornou porotou soutěže NEJ inovátor města Plzně vybrána a postupuje do dalšího kola soutěže NEJ inovátor. Do finálového... Více zde »

Srážky motorových vozidel se zvěří - příčiny, následky a možnosti řešení

Na semináři CDV "Srážky motorových vozidel se zvěří - příčiny, následky a možnosti řešení" představil EDIP publikaci "Metodika... Více zde »

další aktualityČlánek v odborném časopise Transactions on transport sciences

vloženo 22.01.2015

Optimization of Measures to Prevent Collisions of Animals and Road Traffic

(Optimalizace návrhu opatření k usměrnění pohybu živočichů přes pozemní komunikace)

Autory tohoto článku jsou Jan Martolos ( EDIP s.r.o.), Tomáš Šikula, Tomáš Libosvár (HBH Projekt spol. s r.o.) a Petr Anděl (EVERNIA s.r.o.)

Článek popisuje výsledky projektu podporovaného Technologickou agenturou České republiky, který byl řešen firmou EDIP s.r.o. ve spolupráci s firmami HBH projekt spol. s r.o. a Evernia s.r.o. Na základě charakteru komunikace (kategorie, intenzita dopravy) a migračního potenciálu okolí (typ migrujících živočichů a intenzita migrace) doporučuje vhodný a efektivní (finančně i účelem) opatření k usměrnění pohybu živočichů přes komunikaci. Výstupem projektu je Certifikovaná metodika.

Článek v češtině vyšel v zjednodušené podobě i v časopisu Dopravní inženýrství a je možné si jej přečíst na webových stránkách časopisu.


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi