EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

3. 12. 2018 byla spuštěna nová verze programu EDIP-eS

Program je tak v souladu s aktualizovanými TP 189, které byly schváleny Ministerstvem dopravy ČR dne 22. 11. 2018. Více zde »

EDIP umožnil omezit tranzitní nákladní dopravu v Dobřanech

Firma EDIP s.r.o. zajistila pro město Dobřany směrový průzkum tranzitní dopravy. Na základě jeho výsledků prosadilo město Dobřany omezení... Více zde »

další aktuality5.9.2018 schváleny aktualizované TP 188 a TP 225

vloženo 07.09.2018

Nové TP 188 a TP 225 jsou schváleny, změna se dotkne i příslušných programů (EDP-Ka, EDIP-OK, EDIP-eL a EDIP-eS).

Dne 5. září 2018 schválilo Ministerstvo dopravy ČR nové technické podmínky, které v letošním roce naše firma EDIP s.r.o. zpracovala: 

- TP 188 Posuzování kapacity křižovatek a úseků pozemních komunikací,
- TP 225 Prognóza intenzit automobilové dopravy. 

Nové vydání TP 225 (již III. vydání) přináší aktualizované koeficienty vývoje intenzit dopravy do roku 2055 stanovené na základě nejnovějších výsledků měření intenzit a podle aktuálních prognóz demografického vývoje v ČR. TP nově obsahují koeficienty vývoje mezioblastních vztahů a podmínky jejich použití pro zpracování prognostického dopravního modelu. V TP nechybí ani postup zpracování prognózy metodou jednotného koeficientu vývoje včetně příslušných koeficientů. Koeficienty se nově rozlišují podle krajů ČR a vzdálenosti od krajského města. Nově jsou členěny pro 3 skupiny vozidel (A - osobní vozidla, B - lehká nákladní vozidla, C - těžká vozidla).

Nové TP 188 nahrazují původní TP 188, TP 234, TP 235 a TP 236. Zahrnují tak posouzení kapacity všech druhů křižovatek a nově i úseků pozemních komunikací. Základní informace o změnách prezentovala naše firma EDIP s.r.o. například v přednášce v roce 2017.

Změna TP 188 a TP 225 se dotýká i softwaru, který EDIP s.r.o. vyvíjí . Na základě schválených změn proto nyní aktualizujeme programy EDP-Ka, EDIP-OK, EDIP-eL a EDIP-eS.

Oba nově schválené předpisy představíme odborné veřejnosti v našich přednáškách na Silniční konferenci 2018 v Ostravě a v článcích v podzimních číslech časopisu Silniční obzor.

Aktualizovaná znění obou TP jsou dostupná na www.pjpk.cz.

 


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi