EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

Nový telefonický kontakt: 602143259

Nový telefonický kontakt na firmu EDIP s.r.o je: 602143259 V případě, že telefon nikdo nevezme, ozveme se vám v krátké době zpět. Děkujeme... Více zde »

Spuštěna nová verze programu EDIP-eL

Dne 10. 5. 2021 byla spuštěna nová verze programu EDIP-eL na výpočet kapacity světelně řízených křižovatek (verze 4.00). Program byl aktualizován... Více zde »

další aktuality22. 11. byla schválena aktualizace TP 189 + Oprava č.1 TP 225

vloženo 22.11.2018

Aktualizované TP 189 + oprava č.1 TP 225

Dne 22. listopadu 2018 schválilo Ministerstvo dopravy ČR nové technické podmínky TP 189 Stanovení intenzit dopravy na pozemních komunikacích, které jsme v letošním roce zpracovali. Oproti předchozímu vydání došlo k těmto zásadním změnám:

- hodnoty přepočtových koeficientů jsou aktualizovány s využitím analýzy dat zpracované v rámci celostátního sčítání dopravy v roce 2016;
- je zohledněna změna v kategorizaci silniční sítě ČR;
- je zaveden požadavek na minimální dobu průzkumu (dosud se pracovalo s doporučenou dobou průzkumu);
- jsou doplněna doporučení pro provádění a vyhodnocování průzkumů intenzit dopravy pomocí technických prostředků a pro vyhodnocování intenzit křižovatkových pohybů.

Změna TP 189 se dotýká i softwaru, který pro vás vyvíjíme. Na základě schválených změn je  aktualizuován program EDP-eS

Ve stejný den Ministerstvo dopravy ČR schválilo i Opravu č.1 TP 225 Prognóza intenzit automobilové dopravy. Předmětem opravy je napravení tiskové chyby v tabulkách přílohy č.3.

Aktualizované znění obou předpisů je již nyní dostupné na http://www.pjpk.cz/uvodni-strana/nove-schvalene-technicke-predpisy-ministerstva-18.

Hlavní změny TP 189 jsme představili odborné veřejnosti v článku v  časopisu Silniční obzor.

 


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi