EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

Osm školení týkajících se aktualizovaných TP (188,189,225) a ČSN 73 6101 proběhne na osmi místech v ČR (od ledna do března 2019)

Technické podmínky zpracované firmou EDIP - aktualizované a schválené Ministerstvem dopravy v roce 2018: - TP 188 Posuzování kapacity křižovatek... Více zde »

Spolupráce firmy EDIP na evropském projektu PoliVisu (dopravní modelování) - první rok úspěšně ukončen

Dne 8.1.2019 proběhlo v sídle Evropské komise review (roční posouzení) výsledků řešení projektu PoliVisu za první rok řešení. Recenzenti... Více zde »

další aktuality17.9.2018 spuštěna nová verze programu EDIP-eS online

vloženo 17.09.2018

Spuštěna nová verze programu EDIP-eS na výpočet intenzit dopravy 

Byla spuštěna nová verze programu EDIP-eS online (verze 4.00). Program  nyní pracuje v souladu s aktualizovanými TP 225, které byly schváleny Ministerstvem dopravy ČR dne 5.9.2018.

Aktualizace se dotýká pouze modulu Stanovení výhledové intenzity dopravy.

Hlavní novinky:

Metoda jednotného součinitele vývoje nově zohledňuje polohu komunikace v území  - koeficienty jsou rozlišeny podle krajů ČR a vzdálenosti od krajského města.
Nově jsou definovány tři skupiny vozidel (A - osobní vozidla, B -  lehká nákladní vozidla, C - těžká vozidla), pro které se prognóza zpracovává samostatně.

Nově schválené předpisy (TP 225 a TP 188) představíme odborné veřejnosti v našich přednáškách na Silniční konferenci 2018 v Ostravě a v článcích v podzimních číslech časopisu Silniční obzor.

Aktualizovaná znění obou TP jsou dostupná na www.pjpk.cz.


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi