EDIP s.r.o. - dopravní inženýrství

dopravní inženýrství


Aktuality

Spuštěna nová verze programu EDIP-eL

Dne 10. 5. 2021 byla spuštěna nová verze programu EDIP-eL na výpočet kapacity světelně řízených křižovatek (verze 4.00). Program byl aktualizován... Více zde »

Dopravní inženýrství 2020 - mimořádné vydání - vyšlo 7.5.2020

Číslo vyšlo v souvislosti s mimořádnou situací ze dvou důvodů: - Aktuálně informovat odbornou veřejnost o vlivu mimořádné situace formou... Více zde »

další aktuality17.9.2018 spuštěna nová verze programu EDIP-eS online

vloženo 17.09.2018

Spuštěna nová verze programu EDIP-eS na výpočet intenzit dopravy 

Byla spuštěna nová verze programu EDIP-eS online (verze 4.00). Program  nyní pracuje v souladu s aktualizovanými TP 225, které byly schváleny Ministerstvem dopravy ČR dne 5.9.2018.

Aktualizace se dotýká pouze modulu Stanovení výhledové intenzity dopravy.

Hlavní novinky:

Metoda jednotného součinitele vývoje nově zohledňuje polohu komunikace v území  - koeficienty jsou rozlišeny podle krajů ČR a vzdálenosti od krajského města.
Nově jsou definovány tři skupiny vozidel (A - osobní vozidla, B -  lehká nákladní vozidla, C - těžká vozidla), pro které se prognóza zpracovává samostatně.

Nově schválené předpisy (TP 225 a TP 188) představíme odborné veřejnosti v našich přednáškách na Silniční konferenci 2018 v Ostravě a v článcích v podzimních číslech časopisu Silniční obzor.

Aktualizovaná znění obou TP jsou dostupná na www.pjpk.cz.


Mohlo by Vás zajímat
Odběr newsletteru EDIP s.r.o.

Chcete být průběžně informováni o zásadních novinkách v činnosti firmy EDIP s.r.o.? Zaregistrujte si Váš e-mail pro odběr newsletteru »


Časopis Dopravní inženýrství Edip s.r.o. obchod odbornými publikacemi